Yüz Yüze ve Uzaktan

Helal Gıda Teknik Uzmanı Eğitimi

HELAL
337 İnceleme
1 Aktif Öğrenci
0 Puan

Eğitimin Adı:
Helal Gıda Teknik Uzmanı Eğitimi

Eğitimin Amacı:
OIC/SMIIC 34 Uygunluk Değerlendirmesi - Helalle ilgili faaliyetlerde yer alan kişilerin belgelendirmesini yapan kuruluşlar için genel gereklilikler standardı, ilgili OIC/SMIIC standartları ve CTR'nin personel belgelendirme usul ve esaslarına göre hazırlanmış olan personel belgelendirme programları çerçevesinde; helal gıda tetkiklerinde ve helal gıda üretim süreçlerinde görev alacak uzmanların yeteneklerinin geliştirilmesidir. Temel bilgilerin aktarımı, tartışma ortamı oluşturularak tecrübe aktarımı, pratik çalışmalarla konunun pekiştirilmesi ve eğitim sonunda tüm katılımcıların Teknik Uzman olmalarının sağlanmasıdır.

Hedef Kitle:
Helal uygunluk belgelendirme kuruluşlarında 3. taraf veya helal gıda üretim sistemi kurmuş olan kuruluşlar tarafından 1. ve 2. taraf olarak gerçekleştirilen tetkik süreçlerinde ve helal gıda üretim süreçlerinde görev alacak teknik uzmanlar.

Katılım Ön Şartı:
Bu eğitime katılım için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır. Dileyen herkes eğitimimize katılım sağlayabilir. Sınava katılım için ön şartlar bulunmakta olup ilgili belgelendirme programı dokümanından ön şartlar hakkında bilgi alınabilir.

Eğitimin Süresi:
28 saat (3 gün)

Eğitimin İçeriği:

  • OIC/SMIIC 1 Helal Gıda İçin Genel Gereklilikler
  • OIC/SMIIC 6 Özel Gereksinimler İçin OIC/SMIIC 1'in Helal Yiyecek ve İçeceklerin Olduğu, Hazırlandığı, Saklandığı ve Servis Edildiği Yerlere Uygulanması
  • OIC/SMIIC 24 Gıda Katkıları ve Helal Gıdaya Eklenen Diğer Kimyasallar İçin Genel Gereklilikler
  • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri - Gıda Zincirindeki Kuruluşlar İçin Şartlar
  • Gıda alanı/sektörü/ürün gruplarını ilgilendiren yasal gereklilikler
  • Pratik çalışmalar


Sertifika:
Eğitimin en az %80'ine katılım sağlayan katılımcılarımıza katılım sertifikası düzenlenecektir. Katılımcılar düzenlenen bu sertifika ile Helal Gıda Teknik Uzmanı Belgelendirme Programı'nın eğitim ön şartlarını karşılamış olacaktır.

Sınav ve Belgelendirme:
Sınav ve belgelendirme işlemlerimiz Helal Akreditasyon Kurumu (HAK)'tan OIC/SMIIC 34 standardına göre akredite edilmiş olan CTR'nin Mesleki Yeterlilik Birimi tarafından gerçekleştirilecektir. Mesleki Yeterlilik Birimimiz aynı zamanda ISO 17024 standardına göre Türk Akteditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş olup uluslararası kurallara uygun olarak faaliyet göstermektedir. Sınav ve belge ücretleri CTR Mesleki Yeterlilik Birimi tarafından tahsil edilecektir. Belgelendirme programının detayları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Devamını Oku

Bu eğitim başlığında katılım sağlayabileceğiniz bir genel katılıma açık eğitim programımız bulunmamakta olup, kurum içi veya grup eğitim talepleriniz için Teklif Talep Formu ile kapalı grup eğitim teklifi talep edebilirsiniz. Eğer bireysel katılımcıysanız Bilgi Talep Formu ile talebinizi bize ulaştırmanız halinde talep etmiş olduğunuz eğitim, eğitim programımıza dahil edildiğinde tarafınıza bilgi verilmesi sağlanacaktır.

Henüz bu eğitim için mevcut yorum bulunmamaktadır.

Genel katılıma açık eğitimlerimiz için indirim seçenekleri aşağıdaki gibidir.

Erken Kayıt İndirimleri:


İlave İndirim:

8 saat (1 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
HELAL
0
1,037
Sertifikalı Eğitim
8 saat (1 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
HELAL
0
212
Sertifikalı Eğitim
8 saat (1 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
HELAL
0
164
Sertifikalı Eğitim
8 saat (1 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
HELAL
0
141
Sertifikalı Eğitim
2024-03-04
36 saat (4 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
HELAL
0
622
Sertifikalı Eğitim
2024-03-14
12 saat (1,5 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
HELAL
0
326
Sertifikalı Eğitim
2024-05-12