Yüz Yüze ve Uzaktan

ISO/IEC 20000-1:2018 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi (Exemplar Global Onaylı)

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
662 İnceleme
0 Aktif Öğrenci
0 Puan

Eğitimin Adı:
ISO/IEC 20000-1:2018 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi (Exemplar Global Onaylı)

Eğitimin Amacı:
Eğitimin amacı, ISO/IEC 20000-1:2018 ve ISO 19011 şartlarına uygun olarak etkin Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi denetimleri yapılması ve yönetilmesi için gerekli bilgi ve becerileri sağlamaktır. Eğitim içeriğindeki workshoplar, katılımcının denetim prosesini yalnızca sözel olarak değil uygulayarak öğrenmesine olanak tanır.

Hedef Kitle:
Kuruluşlarda ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi'nin etkin kurulmasını ve uygulanmasını sağlayacak yöneticiler, ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi'nin yürütülmesinde görev alan çalışanlar, denetçiler ve denetçi adayları, danışmanlar.

Katılım Ön Şartı:
Bu eğitime katılım için herhangi bir ön şart bulunmamakla birlikte katılımcıların daha önce ISO 20000-1 Temel Eğitimi'ni almış olması önerilmektedir.

Eğitimin Süresi:
40 saat (5 gün)

Eğitimin İçeriği:

  • Bilgi teknolojileri terminolojisi
  • Bilgi teknolojileri hizmet yönetim sistemi
  • Denetim kavramı, tipleri ve kaynak gerekliliği
  • Denetçi sorumlulukları ve görevleri
  • Bir denetimi planlama, yürütme, raporlama ve takip için denetçinin rolünün açıklanması
  • Soru sorma, görüşme yapma, denetim bulguları, raporlama
  • Denetim psikolojisi ve zorlukları yönetme
  • Uygunsuzluk tespiti, sınıflandırma
  • Takip faaliyetleri
  • Sınav


Sertifika:
Öncelikle bir sertifika almaya hak kazanmak için eğitimin en az %80'ine katılım sağlanmalıdır. Başarı sertifikası alabilmek için eğitim sırasındaki katılım ve performansı gösteren sürekli değerlendirme başarı ile geçilmeli ve eğitim sonundaki yazılı sınavdan geçer not (dört bölümden oluşan sınavın her bölümünden en az %50, toplamda 90 üzerinden 63 puan) alınmalıdır. Sınavda başarı sağlayamayan katılımcılarımızın ücretsiz ikinci sınav hakkı bulunmaktadır. Başarı kriterini sağlayamayan katılımcılarımız için katılım sertifikası düzenlenecektir.

ÖNEMLİ NOT:
Herhangi bir belgelendirme kuruluşunda denetçi/başdenetçi olarak görev alabilmeniz için eğitim sonrası yapılması gereken ADAY DENETÇİLİK ve STAJ konusunda CTR Academy'nin herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır. Bu eğitimimiz, denetçi/başdenetçi olabilmenin bir ön şartı olup atama işlemleri görev alacağınız belgelendirme kuruluşu nezdinde tamamlanmalıdır. Eğitim sonrası denetçi/başdenetçi olabilmek için gerekli şartları incelemek için tıklayınız.

Devamını Oku

Bu eğitim başlığında katılım sağlayabileceğiniz bir genel katılıma açık eğitim programımız bulunmamakta olup, kurum içi veya grup eğitim talepleriniz için Teklif Talep Formu ile kapalı grup eğitim teklifi talep edebilirsiniz. Eğer bireysel katılımcıysanız Bilgi Talep Formu ile talebinizi bize ulaştırmanız halinde talep etmiş olduğunuz eğitim, eğitim programımıza dahil edildiğinde tarafınıza bilgi verilmesi sağlanacaktır.

Serkan Hocama çok teşekkür ederim. Bilgisi, tecrübesi ve yön verici eğitmenliği ile harika bir hafta geçirdik. Yeni eğitimlere:)
Uğur Şahin Turkcell
22/07/2023
Eğitim içeriği başarılıydı. Serkan Bey zamanı güzel kullandı ve bilgilerini güzel bir şekilde aktardı.
Fatih Demir Turkcell
21/07/2023
Eğitimin içeriği gayet anlaşılırdı. Egzersizler de içeriği destekledi ve öğrenmeyi sağladı. Eğitmenimizin kullandığı dil, tavır ve yaklaşım da son derece iyiydi, ılımlıydı.
Yurdanur Çebi Yanık Turkcell
21/07/2023
Serkan Hocamızla tanıştığımıza çok memnun kaldım. Kendisine değerli katkıları ve bilgileri için çok teşekkür ederim, son derece başarılı bir eğitimdi, başarılarının devamını diliyorum.
Ersay Seylan Turkcell
21/07/2023
Hakan Balaban Turkcell
21/07/2023

Genel katılıma açık eğitimlerimiz için indirim seçenekleri aşağıdaki gibidir.

Erken Kayıt İndirimleri:


İlave İndirim:

16 saat (2 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
0
232
Sertifikalı Eğitim
16 saat (2 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
0
247
Sertifikalı Eğitim