Yüz Yüze ve Uzaktan

ISO 22000:2018 GGYS ve OIC/SMIIC 1:2019 Helal Gıda Baş Denetçi Eğitimi (Exemplar Global Onaylı)

GIDA GÜVENLİĞİ
652 İnceleme
0 Aktif Öğrenci
0 Puan

Eğitimin Adı:
ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve OIC/SMIIC 1:2019 Helal Gıda Baş Denetçi Eğitimi (Exemplar Global Onaylı)

Eğitimin Amacı:
Eğitimin amacı, ISO 22000:2018, OIC/SMIIC 1:2019 ve ISO 19011 şartlarına uygun olarak etkin Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve Helal Gıda denetimleri yapılması ve yönetilmesi için gerekli bilgi ve becerileri sağlamaktır. Eğitim içeriğindeki workshoplar, katılımcının denetim prosesini yalnızca sözel olarak değil uygulayarak öğrenmesine olanak tanır.

Hedef Kitle:
Kuruluşlarda ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve OIC/SMIIC 1 Helal Gıda Sistemi'nin etkin kurulmasını ve uygulanmasını sağlayacak yöneticiler, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve OIC/SMIIC 1 Helal Gıda Sistemi'nin yürütülmesinde görev alan çalışanlar, denetçiler ve denetçi adayları, danışmanlar.

Katılım Ön Şartı:
Bu eğitime katılım için herhangi bir ön şart bulunmamakla birlikte katılımcıların daha önce ISO 22000 Temel Eğitimi'ni almış olması önerilmektedir.

Eğitimin Süresi:
40 saat (5 gün)

Eğitimin İçeriği:

  • Gıda güvenliği ve helal gıda terminolojisi
  • Gıda güvenliği yönetim sistemi ve helal gıda
  • Denetim kavramı, tipleri ve kaynak gerekliliği
  • Denetçi sorumlulukları ve görevleri
  • Bir denetimi planlama, yürütme, raporlama ve takip için denetçinin rolünün açıklanması
  • Soru sorma, görüşme yapma, denetim bulguları, raporlama
  • Denetim psikolojisi ve zorlukları yönetme
  • Uygunsuzluk tespiti, sınıflandırma
  • Takip faaliyetleri
  • Sınav


Sertifika:
Öncelikle bir sertifika almaya hak kazanmak için eğitimin en az %80'ine katılım sağlanmalıdır. Başarı sertifikası alabilmek için eğitim sırasındaki katılım ve performansı gösteren sürekli değerlendirme başarı ile geçilmeli ve eğitim sonundaki yazılı sınavdan geçer not (dört bölümden oluşan sınavın her bölümünden en az %50, toplamda 90 üzerinden 63 puan) alınmalıdır. Sınavda başarı sağlayamayan katılımcılarımızın ücretsiz ikinci sınav hakkı bulunmaktadır. Başarı kriterini sağlayamayan katılımcılarımız için katılım sertifikası düzenlenecektir.

ÖNEMLİ NOT:
Herhangi bir belgelendirme kuruluşunda denetçi/başdenetçi olarak görev alabilmeniz için eğitim sonrası yapılması gereken ADAY DENETÇİLİK ve STAJ konusunda CTR Academy'nin herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır. Bu eğitimimiz, denetçi/başdenetçi olabilmenin bir ön şartı olup atama işlemleri görev alacağınız belgelendirme kuruluşu nezdinde tamamlanmalıdır. Eğitim sonrası denetçi/başdenetçi olabilmek için gerekli şartları incelemek için tıklayınız.

Devamını Oku

Bu eğitim başlığında katılım sağlayabileceğiniz bir genel katılıma açık eğitim programımız bulunmamakta olup, kurum içi veya grup eğitim talepleriniz için Teklif Talep Formu ile kapalı grup eğitim teklifi talep edebilirsiniz. Eğer bireysel katılımcıysanız Bilgi Talep Formu ile talebinizi bize ulaştırmanız halinde talep etmiş olduğunuz eğitim, eğitim programımıza dahil edildiğinde tarafınıza bilgi verilmesi sağlanacaktır.

Çok faydalı, verimli, anlaşılabilir bir eğitimdi. Eğitim içeriğinde standart olmamasına rağmen programa dahil etti, çok daha faydalı bir eğitim olmasını sağladı İsmail Hocamız. Emekleri için kendisine teşekkür ediyorum. Dolu dolu bir hafta geçirdim ve bana çok ilerleme kaydettirdi.
Zümrüt Hazar Keskin Gıda Mühendisi
30/05/2023
İsmail Hocam ile bu eğitim ile tanıdım. Eğitim konusunda hakimiyeti, zamanı çok iyi yönetimi, dersi aktarımı, bizlere olan davranışları ve ilgisi, monoton bildiğimiz eğitim aktarımın dışında kendine has bir metodu ile anlatan. İnteraktif bir eğitim oldu. Bilgileri anlattıktan sonra yaptığımız çalışmalar pekiştirdi. CTR sayesinde İsmail Hocam ile tanıştığıma çok sevindim. CTR’den aldığım ilk eğitimdi. Bizlerle iletişime giren Handan Hanım çok ilgi alaka gösterdi. CTR’den eğitim aldığım için kendimi şanslı hissediyorum. Tüm katkılarınız için çok teşekkür ederim.
Nurcan Kayalar Gıda Teknikeri
28/05/2023
ISO 22000 ve Helal Gıda Baş Denetçi eğitimini online platformda Serkan Hoca’dan aldım. Ben yaklaşık 20 senedir bu işle meşgulüm, bir online eğitimin bu kadar etkili olabileceğini hiç düşünmezdim. Teşekkür ederim.
Didem Hepdizici Epik Gıda Mühendisi / Swissotel İzmir
12/12/2022
Güzel bir eğitimdi. Alanında diğer eğitim ihtiyaçlarında da tercih edeceğim bir kurum. Tavsiye ederim.
Fulya Dalkıranoğlu Er Kalite Sorumlusu / Tümay Balıkçılık
09/12/2022
İsmail Hocamdan çok memnun kaldım. Eğitimi eğitimde öğrettiği için çok teşekkür ederim.
Erol Işıldak Fruveg & Ataturabi GmbH
25/02/2022
Almış olduğum en verimli ve keyifli eğitimlerdendi. Eğitmenimiz çok donanımlı olduğu gibi, bilgiyi çok etkili bir şekilde aktardı. Eğitmenimize katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.
Tuğçe Meydanlı Bingöl
25/02/2022
Çok verimli ve kompakt bir eğitim. Gerekli ve önemli tüm noktalara değiniyor. CTR ekibine ve yetkin eğitmenlere teşekkürler.
Mert Can Tekel Uzman Veteriner Hekim / Pınar Et
12/07/2021
Online bir eğitim olmasına rağmen yüz yüze yapılan eğitimlerdeki performans ve katılım yakalandı. Sadece teorik bilgiyle sınırlandırılmayan, deneyim paylaşımlarının da yapıldığı etkin ve başarılı bir eğitimdi.
Seçil Över Gıda Mühendisi
29/03/2021
Online eğitim konusunda başarılılar. Eğitim aktarımı, bilgi, alan tecrübeleri yeterli ve çok faydalı.
Musa Çelik Gıda Teknikeri
26/03/2021

Genel katılıma açık eğitimlerimiz için indirim seçenekleri aşağıdaki gibidir.

Erken Kayıt İndirimleri:


İlave İndirim:

16 saat (2 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
GIDA GÜVENLİĞİ
0
288
Sertifikalı Eğitim
16 saat (2 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
GIDA GÜVENLİĞİ
0
250
Sertifikalı Eğitim
40 saat (5 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
GIDA GÜVENLİĞİ
0
1,606
Sertifikalı Eğitim
16 saat (2 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
GIDA GÜVENLİĞİ
0
488
Sertifikalı Eğitim
16 saat (2 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
GIDA GÜVENLİĞİ
0
205
Sertifikalı Eğitim
8 saat (1 gün)
Yüz Yüze & Uzaktan
GIDA GÜVENLİĞİ
0
383
Sertifikalı Eğitim