SIK SORULAN

SORULAR

ŞUBELERİMİZ

Ankara

İstanbul

İzmir
Bize Ulaşın
Batı Bulvarı ATB İş Merkezi G Blok No.160 Macunköy, Yenimahalle / ANKARA / TÜRKİYE
Bize Yazın
ctr@ctr.com.tr
ctr.ud@hs03.kep.tr
Bizi Ara
+90 312 397 82 10

Exemplar Global, hem bireyleri hem de eğitim sağlayıcıları sertifikalandıran küresel bir organizasyondur. Exemplar Global, denetçilerin uygun şekilde yetkin olmalarını sağlamak için denetim kursları ve denetçi eğitimi sağlayıcıları için performans kriterleri belirler.

Exemplar Global, 2004 yılında U.S Registrar Accreditation Board (RAB) ile Quality Society of Australasia (QSA)'nın birleştirilmesi ile kuruldu. 2012'de RABQSA ve iNARTE birleşti ve Exemplar Global adını aldı. Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya'da ana ofisleri bulunan Exemplar Global'in, Brezilya, Malezya, Singapur, Güney Afrika ve Endonezya'da ofisleri bulunmaktadır. Exemplar Global, dünyadaki kalite profesyonelleri için lider kalite kuruluşu olan ASQ'nun bir üyesidir.

Daha fazla bilgi için: https://exemplarglobal.org

Eğitim kayıt formunun tam olarak doldurulup CTR Academy'ye iletilmesi ile başvuru yapılmış olur ve ön kayıt oluşturulur. Ön kayıt, eğitime katılım hakkı sağlamaz. Eğitim kayıt formumuzu indirmek için tıklayınız.

Eğitim bedelinin tamamının ödenmesi ve ödeme dekontunun iletilmesi ile ön kayıt, kesin kayda dönüşür. Bir eğitimin son kayıt tarihi, başlangıç tarihinden 7 gün öncesidir.

Baş denetçi eğitimlerimiz, Exemplar Global onaylıdır. Bu eğitimler uluslararası kabul görür.

Eğitimin sonunda sınav uygulaması olup olmadığı bilgisi, her eğitimimize özel olarak hazırlanmış sayfalarda, eğitimin içeriği ve sertifika başlıkları altında belirtilmektedir.

Eğitim için belirlenen başarı kriterini sağlamanız gereklidir. Başarı kriteri her eğitimimize özel olarak hazırlanmış sayfalarda, sertifika başlığı altında belirtilmektedir.

Sınav, eğitimin son günü gerçekleştirilmektedir. Genel olarak sınavlar, eğitim yöntemiyle aynı şekilde (yüz yüze veya uzaktan canlı) yapılmaktadır. Yüz yüze sınavlar klasik yöntemlerle yapılırken uzaktan canlı sınavlar, eğitim portalımız üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Sınav süresi eğitime göre değişiklik göstermektedir.

Sınavdan başarısız olan katılımcılarımıza katılım sertifikası verilmektedir. En geç 12 ay içerisinde kullanmak kaydıyla ücretsiz olarak ikinci sınav hakkı verilmektedir.

Katılımcılar eğitimin en az %80'ine katılmalıdır. En az %80 katılım sağlamayan katılımcılara sertifika düzenlenemez.

Eğitimin başlamasından en geç 14 gün önce yapılan iptal başvurularında herhangi bir gerekçe belirtilmeksizin ücretin tamamı başvurana iade edilir. Eğitimin başlamasına 14 günden daha az süre kala yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi yapılamaz ancak ilave herhangi ücret talep edilmeksizin aynı konudaki bir sonraki eğitime veya aynı ekonomik değere sahip başka bir eğitime kayıt yapılabilir. Mücbir sebeplerle (eğitmenin yaşadığı acil durum, hava muhalefeti, doğal afet vb.) veya yeterli katılımcı sayısına ulaşılamaması nedeniyle CTR Academy eğitimi erteleyebilir veya iptal edebilir. Böyle bir durumda dilenirse ücret iadesi ya da bir sonraki eğitime kayıt yapılmaktadır.

Baş denetçi eğitimi almış olmak, denetçi olmanın şartlarından sadece birisidir. Gerekli şartlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Hayır. Eğitim sertifikalarımız eğitim yöntemi ile ilgili bilgi içermemektedir.